Whatsapp Sesli Mesajlarınızı Sadece Siz Duyun

      Yorum yok Whatsapp Sesli Mesajlarınızı Sadece Siz Duyun

Günümüzde whatsapp uygulaması, “anlık mesajlaşma” alanını neredeyse tek başına domine etmekte. Bu yazımızda hemen hemen tüm akıllı telefonlarda bulunan whatsapp uygulamasının az bilinen bir özelliğine değineceğiz.

WhatsApp, kulaklıkla dinleme imkanı olmayanlar ve aynı zamanda sesli mesajın hoparlörden duyulmasını istemeyenler için son derece kullanışlı bir özelliğe sahip.

Çoğu zaman anlatmak istediğimiz şeyi yazarak ifade edemeyebiliriz. Ya da telefon görüşmesi yapmak için müsait olmayabiliriz. İşte tam bu noktada da whatsapp’ın sesli mesaj gönderme özelliğini sıklıkla kullanıyoruz. Fakat sesli mesajı alan kişinin kulaklığı her zaman yanında bulunmayabilir. Bu gibi durumlarda kullanıcılar sesli mesajı hoparlörden dinlemek zorunda kalır, daha doğrusu bir çoğu öyle zanneder. Whatsapp, bu tarz durumlar için pek bilinmeyen bir özellik sunmakta.

Nasıl Kullanılır?

Şayet kulaklığınız yoksa ve sesli mesajı hoparlörünüzden dinlemek istemiyorsanız “oynat” butonuna tıkladıktan sonra cihazınızı kulağınıza götürmeniz yeterli.

Bunu yaptığınızda whatsapp, sesi hoparlörden alıp ahizeye verecek ve mesajı yeniden başlatacak. Böylelikle sesli mesajı tıpkı normal bir telefon görüşmesi gibi yalnızca siz duyacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir